تنوع محصولات بلفا و لزوم استفاده از GRP

چرا لوله GRP بهترین گزینه است؟

امروزه با مطالعه ای سطحی در شرایط عمومی خطوط لوله در سراسر دنیا، به راحتی می توان متوجه شد که زیرساخت های جهان به طور مداوم قدیمی است و هزاران کیلومتر خط لوله در سراسر دنیا نیاز به بازسازی دارد. این وضعیت یکی از حائز اهمیت ترین مشکلاتی است که در تمام دنیا باید مورد توجه قرار گیرد. سازمان‌های سرمایه‌گذار که به تمامی مردم در سراسر جهان خدمت می‌کنند، موظفند تصمیمات درست و دشواری در مورد ساخت زیرساخت‌های جدید داشته باشند، اینکه به درستی تشخیص دهند از چه نوع موادی استفاده کنند تا دوباره با مشکلات قبلی مواجه نشوند. اما این مشکلات عمدتاً چه موضوعاتی را در بر می گیرند و چرا به GRP مربوط می شوند؟

دلیل اصلی بروز مشکلات در خطوط لوله مشکل خوردگی است. لوله های فاضلاب بتنی بدون حفاظ داخلی به دلیل وجود اسید سولفوریک در یک سیستم فاضلاب بهداشتی به سرعت خراب می شوند. از نظر لایه های خارجی، شرایط خاک و جریان های الکتریکی سرگردان می تواند لوله های زیرزمینی را خراب کند. لوله‌های فلزی زمانی که در خاک‌هایی با هوادهی ضعیف و زهکشی ضعیف با مقاومت کم قرار می‌گیرند، دچار خوردگی شدید می شوند. این مشکلات را می توان به طور قابل توجهی کاهش داد، حتی اگر به طور غیرقابل جبرانی از بین نرود، اقدامات احتیاطی توسط سیستم های مواد مقاوم در برابر خوردگی و سیستم های محافظ در برابر انواع خوردگی باعث افزایش هزینه های خطوط لوله می شود. بنابراین شاید بتوان مدعی شد که خوردگی فرآیندی غیر قابل برگشت است. با این حال یک راه ساده برای از بین بردن کامل این مشکل وجود دارد؛ استفاده از خطوط لوله GRP!

کامپوزیت تقویت شده با الیاف شیشه به عنوان کامپوزیت های زمینه پلیمری طبقه بندی می شوند و اساساً می تواند برای چندین منظور استفاده شود. مواد کامپوزیت ساختاری سبک، با عمر طولانی و بسیار قوی است. GRP می تواند در ظاهر متفاوت (نیمه شفاف - مات - کاملا رنگی)، صاف یا شکل دار، ضخیم یا نازک باشد، لکن در یک تعریف اصلی، GRP را می توان به عنوان یک ساختار کامپوزیتی تعریف کرد، ساختاری که توسط الیاف شیشه تقویت و به طور کامل توسط رزین ترکیب شده است. با توجه به حوزه بهره برداری و عوامل اقتصادی، سایر گروه های مواد را می توان در ساختار کامپوزیت GRP به همراه این دو گروه اصلی مواد گنجاند. امروزه کامپوزیت های GRP در رشته های مختلفی مانند صنایع هوافضا و هوانوردی، پزشکی، صنعت خودروسازی، زیرساخت ها استفاده می شود که شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم (بلفا) افتخار ارائه خدمات و محصولات مهندسی در زمینه های فوق را در ده ها پروژه ئو طرح ملی و بین المللی در کارنامه درخشان خود دارد. به طور خلاصه، رویکرد اصلاحی تمامی حوزه های مهندسی با استفاده از کامپوزیت های GRP بسیار رایج است.

تنوع تولیدات GRP شرکت بلفا

شرکت بلفا این امتیاز را دارد تا با توجه به مشخصات فنی پروژه ، لوله ای مناسب و دلخواه بنا به درخواست مشتری با هر مشخصاتی تولید نماید، بخشی از محصولات حال حاضر این شرکت عبارتند از:

۱- لوله های GRP: طول استاندارد ۱۲متر، قطر (DN) ۳۰۰ تا ۲۶۰۰ mm، فشارکاری(PN) ا تا ۳۲ بار، درجه سختی (SN) ۱۲۵۰ تا ۱۲۵۰۰N/M، سرعت سیالات ۳-۴متربرثانیه، دما ۵۰-۶۰ درجه سانتی گراد
۲- انواع کوپلینگGRP
۳- اتصالات زانویی در زوایای مختلف
4- فلنج های ثابت و غیرثابت
5- فلن کور (درپوش)
6- سه راهه (برابر، کاهنده،جانبی)
7- کاهنده (هم مرکز، غیرهم مرکز)
8- درپوش های انتهایی
9- انواع اتصالات مهندسی شده بر اساس نیاز سفارش دهنده
10- انواع مخازن