کاربرد محصولات GRP بلفا

کاربرد لوله ها و محصولات GRP بلفا

آگاهی روزافزون از درصد بسیار بالای صرفه جویی در هزینه عملیاتی و مقاومت شگفت انگیز GRP بلفا در برابر خوردگی و برتری نسبی در قیاس با سایر شرکت ها، منجر به استفاده از لوله ها و محصولات این شرکت هم در پروژه ها و طرح های ملی و هم در سراسر منطقه خاورمیانه شده است. لوله های GRP بلفا در حوزه های کاربردی گسترده ای به شرح زیر قابل ارائه می باشند:

 1- خطوط انتقال و توزیع آب (آب شرب و آب خام)
2- سیستم های جمع آوری فاضلاب و بهداشتی
3- سیستم های فاضلاب، جمع آوری آب های سطحی و سیلاب
4- خطوط پنستاک هیدروالکتریک
5- سیستم انتقال آب دریا
6- سیستم های خنک کننده
7- گردش آب، آرایش و طراحی خطوط پایین دستی برای نیروگاه ها
8- سیستم های آبیاری و زهکشی
9- خطوط لوله سیستم های آتش نشانی
10- خطوط انتقال سیالات شیمیایی خورنده
11- خطوط و مخازن ذخیره سازی آب و سیالات خورنده
12- سیستم های پمپاژ
13- پروژه های توانبخشی و تقویت کننده
14- دریچه کنترل ورود و خروج آب سدها
15- خطوط لوله بدون ترانشه (پایپ جک)
16- تاسیسات نمک زدایی و گوگرد زدایی
17- پروژه های سرمایش مرکزی
18- بازسازی و نوسازی خطوط لوله قدیمی

لوله های GRP بلفا عمر مفید طولانی را با هزینه های عملیاتی و نگهداری کم ارائه می دهند.

فرایند تولید بلفا؛ پیشرفته ترین در خاورمیانه

لوله‌های GRP بلفا با استفاده از فرآیند مندرل پیشروی مداوم تولید می‌شوند که نشان‌دهنده پیشرفته‌ترین فناوری در تولید لوله GRP است. محدوده محصول با این روش قطر 300 تا 2600 (درصورت نیاز به طراحی خط تا 4000) میلی متر است. مواد خام اصلی مورد استفاده در فرآیند الیاف شیشه، انواع رزین های مرتبط و سیلیس است. همچنین کاتالیزور، افزودنی های شیمیایی و شتاب دهنده ها در طراحی ساختار لوله گنجانده شده است.

اصل فرآیند پیشروی مداوم استفاده از تقویت کننده های الیاف شیشه در جهت محیطی لوله است. رووینگ های حلقه ای استحکام لوله GRP را در برابر بارهای محیطی و خارجی شدیداً افزایش می دهند. رووینگ های برش در داخل ساختار لوله استحکام را در برابر بارهای طولی و بارهای چند جهته تقویت می کنند. سیلیس مورد استفاده در ساختار ساندویچی لوله، پارامتر اصلی برای به دست آوردن ضریب سختی دقیق لوله است. رزین که به عنوان ماتریس اصلی لوله استفاده می شود، ماده خام بسیار مهمی است که تمام لایه های لوله را با هم ترکیب می کند و عمر شیمیایی را عمیقاً تحت تأثیر فزاینده قرار می دهد.