توانمندی های شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم

سطح کیفی جهانی

از اوایل سال 1950، GRP جایگاه مهم، ثابت شده‌ و استواری در ساخت خطوط لوله پیدا کرده است. طیف وسیعی از کاربردهای تحت پوشش GRP امروزه در سطح جهان رایج است که شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم در تولید محصولات مهندسی خود تمامیت این طیف را پوشش می دهد؛ از سیستم های فاضلاب و خطوط آب آشامیدنی گرفته تا مخازن ذخیره سازی، لوله های زهکشی، پایه های برق آبی، سیستم های لوله‌های صنعتی و همچنین راه حل‌های توان بخشی با پروفیل‌های لوله غیر دایره‌ای خاص، که به صورت بسیار محدود مورد استفاده است.
روش هایی که می توان برای نصب لوله‌های ‌GRP به کار گرفت، به همان اندازه که محصولات آن متنوع است، چند برابر گسترده و انعطاف‌پذیر است که این دقیقا برخلاف سایر لوله‌های موجود با مواد متفاوت است. روش‌ها شامل ترانشه باز، بالای سطح زمین، روی سیستم تعلیق، زیر آب و با استفاده از فن آوری‌های بدون ترانشه مانند اتصال مجدد و میکروتونل می‌باشد.

 لوله های GRP تولید شده توسط شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم (بلفا) اساساً با استفاده از برترین تکنولوژی موجود در ایران و تحت لایسنس شرکت تکنوبل لندن و به روش continues تولید می شوند. در این روش، سیلیس و مواد پرکننده به کامپوزیت الیاف و رزین اضافه می شوند تا ضخامت دیواره کافی ایجاد شود و در نتیجه مقاومت و سختی لوله افزایش یابد. فرآیند تولید با این تکنولوژی از تقویت کننده های فایبرگلاس استفاده می کند که بر روی سنبه چرخشی و پیشروی در جهت محیطی اعمال می شود. بدین ترتیب لوله از داخل به بیرون تشکیل می شود. در ریخته گری سانتریفیوژ، دیواره لوله از خارج به داخل و در قالب چرخان ساخته می شود. مواد اولیه، از جمله الیافشیشه، به داخل قالب وارد می شوند و نهایتاً این فرآیند منجر به تولید لوله GRP با مشخصات تعریف شده می گردد که از جنبه های مختلفی بر سایر لوله‌های رایج که با سایر مواد تولید می‌شوند، غلبه دارد.

لوله های فایبرگلاس و انواع مخازن تولیدی بلفا با قابلیت استفاده در مصارف شهری و آب شرب 

 تأمین آب شرب علاوه بر داشتن اهمیت فوق العاده بر جوامع بشری از جهت امنیت نیز قابل توجه می باشد. در دسترس بودن و تأمین امن آب آشامیدنی مناسب برای زندگی روزمره جوامع بشری ضروری است. در این میان خطوط لوله و شبکه های آب نقش عمده ای در این زمینه دارند. تولیدات لوله های فایبرگلاس شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم با دارا بودن استانداردهای محلی و جهانی قابلیت کاربری در توسعه ساختار آب شهری را دارند. همچین مخازن آب GRP شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم (بلفا) دارای ورودی ویژگیهای مطلوب مهندسی بوده و تا کنون در ده‌ها طرح و پروژه مورد استفاده قرار گرفته اند.  شبکه بزرگ لوله های GRP در بسیاری از شهرهای کشور برای آب آشامیدنی مورد آزمایش و تأیید قرار گرفته اند. به صورت کلی برخی از مزایای سیستم های لوله آب قابل شرب بلفا عبارتند از:

۱- لوله های تولیدی و اتصالات برای اثبات قابلیت عملکرد در چندین مرحله مورد تست و ارزیابی قرار می‌گیرند.
۲- استفاده از روش‌های مهندسی جهت بهره‌برداری مناسب از  طراحی خطوط لوله.
۳- مقاومت بسیار بالای لوله های GRP در برابر نیروهای فشاری و فشار هیدرواستاتیک شیال درون لوله و همچنین مقاومت عالی در خصوص دفع بارهای سطحی و بار دینامیکی ناشی از زمین لرزه.
۴- کیفیت آزمایش‌های انجام شده بر روی لوله‌ها و تطابق با استاندارد تولید از شرکت تکنوبل انگلستان و ارائه یک‌محصول در سطح جهانی. 

 

شبکه های فاضلاب ساخته شده با لوله های GRVE بلفا

این شبکه ها با عملکرد مناسب که در برابر عوامل شیمیایی از قابلیت ضد خوردگی بالایی برخوردار هستند. لوله های  GRVE جایگزین لوله های سنتی مانند بتن، چدن و آهن هستند که  در محیط های اسیدی و قلیایی فاضلاب به راحتی خورده شده و از لایه درونی تخریب می شوند. لوله‌ها  GRVE بلفا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در محیط‌های شهری از بهترین عملکرد در شبکه های فاضلابی و جمع کننده های آب‌های زیرزمینی برخوردار می‌باشند. تقویت کننده‌های الیاف شیشه با رزین های ونیل استر از عمل سایش داخل لوله‌ها به نحو قابل ملاحظه‌ای جلوگیری می‌کند و  نیاز به تعمیر و نگهداری را به حداقل مقدار ممکن کاهش می‌دهد. طیف وسیعی از اتصالات و لوازم جانبی مورد نیاز شبکه‌های فاضلابی و کلیه بخش‌های مهم از قبیل ایستگاه‌های بازرسی کامپوزیتی و دریچه‌های تعمیراتی در شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم تولید می‌شوند.

لوله های  GRP بلفا با قابلیت ماندگاری بالا و حفظ بالاترین شرایط زیست محیطی 

لوله های تولید شده توسط شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم از ترکیبات تقویت شده با الیاف شیشه (GRP) ساخته شده اند. آنها از ترکیبی از ترکیب‌های حرارتی مانند رزین های پلی‌استر غیر اشباع یا ونیل استر ، الیاف شیشه و عوامل تقویت کننده تشکیل شده‌اند. ساختار دیواره کامپوزیت تضمین می‌کند که مواد منفرداً ویژگی‌‌های خاص خود را در لوله حفظ می‌کنند. لوله های GRP بلفا به طور ایده‌آل برای محیط‌های خورنده مناسب هستند و این قابلیت را دارند که با روش های مختلفی نصب شوند. آنها را می توان با تغییر در کمیت، محل قرارگیری و جهت گیری تقویت کننده‌های الیاف شیشه، برای پروژه‌های با فشار متغیر طراحی کرد. اتصالات و قطعات GRP طیف گسترده‌ای از محصولات بلفا را تشکیل می‌دهند که بر اساس نیاز مشتری در دستور تولید قرار می‌گیرند.