لوله های بایکسیال (دو محوره) و سایر لوله های GRP بلفا

مواد اولیه، تکنیک‌های تولید و خواص لوله‌های دو محوره بر اساس کاربرد لوله‌ها می‌تواند با لوله‌های زیرزمینی متفاوت باشد. لوله های دو محوره برای مقاومت در برابر نیروهای در جهت محوری و همچنین جهات محیطی ساخته می شوند. بنابراین آنها بسیار قوی تر از لوله هایی هستند که برای اهداف زیرزمینی طراحی شده اند. برخی از مشخصات فیزیکی لوله های بایکسیال شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم در زیر ذکر شده است.

نکته: لوله های بایکسیال بلفا را می توان با استفاده از کوپلینگ های ترکیبی، کوپلینگ های مهار شده یا با اتصالات لب به لب به یکدیگر متصل کرد.

 

 

ملاحظات تحلیل استرس

در اکثر تاسیسات لوله های بایکسیال کار شده بر روی زمین، اتصالات به صورت تک بلوک به یکدیگر متصل می شوند تا در برابر نیروهای کششی وارد شده بر روی هر لوله به دلیل فشار داخلی، مقاومت کنند. در این موارد تنش های حرارتی موثرتر از تنش های مربوط به وزن و فشار هستند. ضریب انبساط حرارتی لوله های GRP بلفا بیش از دو برابر لوله های فولادی است. اما مدول الاستیسیته GRP در تمام دنیا کمتر از فولاد است. بنابراین، بار حرارتی کاهش می یابد. برای جبران انبساط حرارتی، ممکن است استفاده از درزهای انبساط یا حلقه های انبساط ضروری باشد.

ساپورت ها

لوله های GRP بایکسیال بلفا روی زمین دارای تکیه گاه های خاص خود هستند. فاصله بین تکیه گاه ها را می توان با تحلیل انعطاف پذیری محاسبه کرد. در اینجا، شکل پشتیبانی معمولی بلفا ارائه شده است.

 

کاربردهای صنعتی

در این کاربردها که توسط نوع خاصی از الیاف شیشه و رزین های وینیل استر (VE) و پایه اپوکسی انجام می شود، شرایط کارکرد طولانی مدت بدون بروز مشکل به راحتی فراهم می شود. 

 

کاربردهای زمین گرمایی

شرکت مهندسی پیشتاز صنعت پارس خرم، همچنین شریک راه حلی دائمی برای انتقال سیالات با دمای بالاتر با اتکا بر تجربه و تکنولوژی برتر خود است. لطفاً برای هر موضوعی در مورد برنامه های خاص، با گروه مهندسی فروش بلفا تماس بگیرید.